Пошук по сайту:

Вишневе таки будуватиме під час війни нову будівлю мерії за 185 млн гривень

Вишневе таки будуватиме під час війни нову будівлю мерії за 185 млн гривень
Вишневе таки будуватиме під час війни нову будівлю мерії за 185 млн гривень

Вишневе з третьої спроби майже за 186 млн гривень замовило перебудову аварійного кінотеатру “Промінь” під чотириповерхову будівлю для розміщення міськради.

Зупинити такі плани місцевої влади намагалися на різних рівнях – місцеві мешканці, обласна влада, Держаудитслужба та навіть Бюро економічної безпеки (БЕБ), які одноголосно стверджували, що такі видатки під час війни є недоречними. Однак влада Вишневого не втомлюється пояснювати, що орендовану нею будівлю продають, а переїздити їй буквально нікуди. Чи отримає ця історія продовження – покаже час, а поки що розбираємо деталі нової угоди та досьє на обраного підрядника.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 6 серпня 2024 року КП “Головне управління комунального господарства” (*) уклало з ТОВ “Нідком” (**) договір на реконструкцію нежитлової будівлі по вул. Святошинська, 11 “під громадську будівлю із спорудою цивільного захисту для розміщення адміністративних органів місцевого самоврядування та центру надання адміністративних послуг Вишневої міської громади”. Ціна договору складала 185,71 млн гривень.

Договір з ТОВ “Нідком” уклали без конкуренції, оскільки бажаючих позмагатися за цей підряд більше не було. Згідно з договором, реконструкція повинна бути виконана до кінця червня 2025 року. 

Що реконструкція передбачає виконання демонтажних та загальнобудівельних робіт, зведення та утеплення будівлі, влаштування інженерних мереж, монтаж ліфтів та зенітних ліхтарів, а також виконання внутрішніх оздоблювальних робіт (в тому числі в сховищі) та робіт з благоустрою.

Читайте по темі: Одеська міськрада замовила ремонт укриття лікарні за 39 мільйонів гривень

“Bci види робіт, передбачені під час здійснення реконструкцїі, прописані у відомості обсягів робіт, що була частиною тендерної документації оголошеної закупівлі. До них входили: демонтажні роботи, улаштування зовнішніх та внутрішніх стін, перегородок та покрівлі, утеплення фасаду, монтаж ліфтів, улаштування вікон, дверей, підлоги, зенітних ліхтарів, огородження та козирків, систем вентиляції, опалення, пожежної сигналізації, газового пожежогасіння, оповіщення людей про пожежу, протидимного захисту при пожежі, елекрооснащення, внутрішнього водопостачання та водовідведення, блискавкозахисту та заземлення, улаштування індивідуального теплового пункту, опорядження приміщень, сховища та систем внутрішнього відеоспостереження, контролю та управління доступом приміщень загального користування, улаштування теплової мережі, мережі холодного водопостачання, каналізації, благоустрою”, – повідомили в ТОВ “Нідком”.

Станом на 13 серпня, як зазначили у ТОВ “Нідком, тривав процес отримання дозволу на початок будівництва, підготовка до початку робіт та вирішення виробничих питань.

Про підрядника

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Нідком” зареєстровано в 2017 році в Києві, наразі має реєстрацію в Борисполі за адресою масової реєстрації (де “прописано” 53 юрособи). Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Рік тому змінилися власники компанії. Замість Олександра Шишкіна та Леоніда Дороша засновниками фірми стали Андрій Мозговий та Маргарита Багнюк. Керівником ТОВ “Нідком” залишився Максим Лазаренко.

Слід зазначити, що Леонід Дорош, що покинув “Нідком”, є співвласником компанії “Сапсан рест”, що займається ресторанним бізнесом (вид діяльності – діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування). Натомість пані Маргарита Багнюк, яка прийшла йому на заміну, ще донедавна мала ресторанний ФОП, та працювала заступницею керуючого в ресторані “Тюбетейка”. В свою чергу, партнер пана Дороша по “Сапсан Ресту” Олександр Чуняк, згідно реєстрів був керівником ресторану “Тюбетейка”. 

До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ “Нідком” була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, в цей час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк покинула “Нідком”, це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла. Одразу після оприлюднення вказаної інформації Бахматовим Микола Поворозник заявив, що подає на нього до суду через “поширення неправдивої інформації”. Також Поворозник повідомив, що звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з вимогою оперативно провести повну та неупереджену перевірку інформації, поширеної у соцмережах та ЗМІ з приводу членів його сім’ї. На початку серпня поточного року Максим Бахматов повідомив, що позову Миколи Поворозника або його представників до суду подано не було.

ТОВ “Нідком”, за даними Clarity Project, почало перемагати в публічних закупівлях з травня 2019 року. З того часу компанія отримала 95 підрядів на 1,96 млрд гривень. До 2021 року найбільшими замовниками компанії були столичні медзаклади. Після цього компанія стала отримувати більше підрядів від розпорядників коштів Київщини, а  після деокупації області її активно почали долучати до відбудови. Таким чином на сьогодні найбільшим замовником ТОВ “Нідком” є Департамент регіонального розвитку Київщини, який уклав з ним майже півсотні замовлень загальною ціною 868 млн гривень. Зокрема, у вересні минулого року “Нідкому” довірили будівництво школи-дитсадку у Ворзелі на вулиці Курортній, 37 за 428,66 млн гривень.

До речі ТОВ “Нідком”, яке мало історичну дотичність до першого заступника Віталія Кличко, далеко не єдиний підрядник мерії Вишневого, якого через низку додаткових ознак можна зв’язати з ім’ям очільника Києва. Так в червні поточного року КП “Головне управління комунального господарства” за 291 млн гривень замовило будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї “Лідер” в Крюківщині. Обидва підряди дісталися ТОВ “ДК “Мідас”, власник якого свого часу безуспішно балотувався до Броварської міськради від партії “УДАР” Віталія Кличка. Конкуренцію у тендерах цій фірмі склала столична компанія, яка не виконала одну з головних умов тендеру та фактично подарувала перемогу супернику.

Історія питання

Раніше повідомляли, що реконструювати будуть двоповерховий аварійний кінотеатр “Промінь” (1968 року будівництва), який перебудують в адміністративну будівлю з чотирма надземними та одним підвальним поверхом. На першому поверсі адмінбудівлі планують розмістити, зокрема, сесійну залу на 64 місць, ЦНАП, буфет, музей та дві виставкові зали для тематичних виставок. На другому, третьому та четвертому поверхах заплановано облаштування кабінетів та конференц-залів. Підвальний поверх хочуть використовувати для розміщення технічних приміщень та архівів, а також як укриття на 250 осіб. Також планувалося реконструювати будівлю гаража під двоповерховий адміністративно-побутовий корпус, однак в експертному звіті проєктної документації від 22 серпня 2023 року вказано, що гараж просто знесуть.

Читайте по темі: Податкова боротьба за "Тобако": контрабандист Козловський отримає карт-бланш на нелегальні схеми?

Минулого року у Вишневій міськраді розповіли, що у новій будівлі по вул. Святошинська, 11 хочуть розмістити власне міськраду з її виконавчими органами. Необхідність пошуку нового приміщення для мерії виникла тому, що на сьогодні вона розміщена в будівлі на вул. Святошинська, 29, яку потрібно звільнити через плани Регіонального відділення фонду держмайна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях її продати. До речі, розмови про продаж цієї будівлі йдуть щонайменше з 2017 року. 

Замовити реконструкцію закинутого кінотеатра під нову будівлю міськради КП “Головне управління комунального господарства” намагалося ще з минулого року. Перший тендер на ці роботи підприємство оголосило 17 жовтня 2023 року з оголошеною вартістю 193,24 млн гривень. Ще на етапі проведення тендеру замовлення такої коштовної реконструкції викликало збурення місцевих мешканців, які “засипали” Держаудитслужбу зверненнями з вимогою зупинити цю закупівлю як невиправдану під час війни. Переможцем обрали ТОВ “Максима Буд”, з яким 10 листопада навіть встигли підписати договір. Але збурення громади набирало обертів і 15 листопада місцеві жителі Вишневого зареєстрували петицію, в якій вимагали зупинити реконструкцію будівлі по вул. Святошинська, 11 та передати кошти на будівництво шляхопроводу над залізнодорожною колією.

Хвиля суспільного невдоволення дійшла до обласної влади і наприкінці робочого дня п’ятниці, 24 листопада 2023 року, голова Київської облдержадміністрації (КОДА) Руслан Кравченко повідомив про рекомендацію Вишневій міськраді відмовитися від планів проведення реконструкції колишнього кінотеатру як недоцільної під час воєнного стану в країні.

В підсумку договір між КП “Головне управління комунального господарства” та ТОВ “Максима Буд” таки розірвали. Формально причина розриву була в тому, що нібито ТОВ «Проектна компанія «Інжгруп», яке проєктувало реконструкцію, повідомило про допущену технічну помилку під час розрахування очікуваної вартості предмета закупівлі. На додачу 12 грудня 2023 року державні аудитори опублікували висновки свого моніторингу, який виявив, що замовник допустив порушення під час тендеру, а саме – не відхилив тендерну пропозицію, яка підлягала відхиленню відповідно до закону.

Однак від своїх планів влада Вишневого відмовлятися не стала і 27 березня 2024 року був оголошений другий тендер на реконструкцію кінотеатру під мерію, але з нижчою очікуваної вартістю – 185,81 млн гривень. Претендувало на цей підряд знову ТОВ “Максима Буд”, пропозицію якого відмінили через ненадання гарантійного листа до конструкцій та обладнання.

Наприкінці травня в БЕБ повідомили, що цей тендер скасували саме через їхнє втручання, оскільки їхні аналітики визнали замовлення такої коштовної реконструкції нецільовим використанням бюджетних грошей.

“Фахівці Бюро проаналізували згаданий тендер та встановили недоцільність використання бюджетних коштів на будівництво фактично нової будівлі, що не є першочерговою критичною потребою, враховуючи продовження дії воєнного стану. Співробітники БЕБ направили лист розпоряднику коштів з відповідними рекомендаціями. Завдяки вжитим заходам замовник скасував проведення торгів. Таким чином аналітики ТУ БЕБ у Київській області упередили нецільове використання майже 186 млн грн з місцевого бюджету”, – повідомили в БЕБ.

Керівником КП “Головне управління комунального господарства” з 2021 року є Руслан Лисенко. Підприємство підпорядковане Вишневій міськраді, яку з 2011 року очолює Ілля Діков (на колажі).

* КП “Головне управління комунального господарства” Вишневої міської ради (код ЄДРПОУ: 38183153) 

Альона Момот

КиївВлада

Читайте по темі:

У Львові університетська лікарня замовила капітальний ремонт операційного відділення за 51 млн гривень
Одеський техколедж відремонтують після шахедної атаки за 32 мільйони гривень із завищенням цін
У Києві суд виправдав директора психоневрологічного інтернату, який міг нажитися під час ремонту укриття
У Кам’янському замовили харків’янам встановлення когенераторів за 1,3 млрд на наступний сезон
У МОЗ замовили ремонт у фірми з кримінальними справами
Антимонопольний комітет оштрафував фірми, які брали участь у тендерних змовах торгів порту «Південний»
На закупівлі бронежилетів для ЗСУ від «Темп-3000» почали з’являтись конкуренти
Будівництво захисту зруйнованої Дніпровської ГЕС вартістю 4,4 млрд довірили фірмі з досвідом ремонту сміттєзвалища
На Львівщині виявили незаконний склад контрафактного пального
Фірми з оточення Гринкевича і Глиняної отримали підряди на 7,3 мільярда гривень

Коментарі:

comments powered by Disqus