ДОТ приховав постачальника бронежилетів на 416 мільйонів, готується приховування закупівель речового майна ще на 1 мільярд

ДП «Державний оператор тилу» МОУ 29 травня уклав контракт на придбання 20 тисяч комплектів бронежилетів на 416,40 млн.
Про це повідомляється в «Прозорро».
Це перша за два роки існування ДОТу закупівля бронежилетів за динамічною рамковою угодою. У цій процедурі замовник спочатку обирає постачальників, а потім серед них шукає підрядника на конкретний лот. Однак інформація про переможців та ціни прихована.
Це пришвидшує закупівлі і полегшує буття постачальників, які готують пакет документів лиш раз, на етапі кваліфікації. Але такі закупівлі є фактично закритими ‒ хто подався, кого вибрали, хто виробник товару, що саме поставлять, в які терміни ‒ не оприлюднюється.
Читайте по темі: В ЗСУ показали роботу нової вогнеметної системи "Сівалка"
Доступ до даних має замовник, Антимонопольний комітет, Держаудитслужба, її регіональні органи та правоохоронці — за запитом. Для всіх інших, у тому числі для журналістів ця інформація «прихована».
У «Прозорро» оприлюднено лише суму контракту і дані відбору до рамкової угоди. По бронежилетам було допущено три виробника ‒ ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту», ТОВ «НВП «Темп 3000», ТОВ «Укртак.ЮА», але цей перелік може розширюватися.
«Наші Гроші» звернулись до оператора тилу з запитом щодо подробиць закупівлі. У відповідь ДОТ повідомив, що придбали модульні бронежилети «UTDefence» у базовій комплектності 1-5 (без ременя, захисту плечей і стегон) виробництва ТОВ «Укртак.ЮА».
Ціна за одиницю склала 20 820 грн/комплект ($501,7) ‒ це в межах цьогорічних контрактів оператора тилу.
Про причини обрання напівзакритої процедури ДОТ повідомив, що обрав її через те, що це дозволено для оперативної дозакупівлі певних товарів. В 2022 році постановою Кабміну АОЗу, ДОТу та Держспецзв’язку дозволили чотири варіанти закупівель ‒ відкриті торги, спрощені закупівлі, запит пропозицій у «Прозорро Маркет», та рамкові угоди.
Чому перейшли до більш закритої закупівлі у цьому випадку оператор тилу так і не пояснив. Впродовж 2024-2025 років ДОТ ні разу не використовував цю процедуру для бронежилетів ‒ з 55 оголошених тендерів 49 пройшли за спрощеною процедурою, 4 рази були прямі контракти, і один раз відкриті торги.
У подальшому буде більше закритості. Оператор тилу також оголосив рамкові закупівлі на літні польові костюми на 175 млн грн та зимові куртки на 869 млн грн, які зазвичай також купувались повністю прозоро.
Від «Наших грошей»:
Читайте по темі: 20-річний британець загинув під Запоріжжям — родина звинувачує ЗСУ в «місії-самогубстві»
«Це доволі тривожний дзвіночок і фактичний крок у тінь, адже механізм знижує відкритість і публічність у порівнянні з класичними тендерами та створює підґрунтя для корупційних ризиків. Особливо враховуючи, питання до якості товарів та попередні скандали з сумнівними «виробниками».
Оксана Цокур, «Наші гроші»
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus















