У Марганці, який зазнає постійних обстрілів, замовили скляні зупинки громадського транспорту на 8 мільйонів

КП «Комунальник» Марганецької міської ради Дніпропетровської області 30 квітня уклало угоду з ФОП Чорна Євгенія Дмитрівна про закупівлю зупинок громадського транспорту на 7,70 млн грн.
Про це повідомляється у системі «Прозорро».
Закупівлю провели без торгів, бо це дозволено замовникам, які перебувають на території активних бойових дій. Марганецька міська тергромада віднесена до зони активних бойових дій з 1 грудня 2024 року. Російські війська обстрілюють місто вже зі ствольної артилерії. Атакують і громадський транспорт – у квітні рашисти дроном вдарили по автобусу, який віз робітників на підприємство.
Читайте по темі: У Дніпрі 25 червня оголосили Днем жалоби
Однак мерія Марганця замовила не укриття для зупинок громадського транспорту, а 21 склопластико-металеву споруду по 370 тис грн. Їхній виробник невідомий. Вони мають довжину 5 м, ширину 1,80 м і висоту 2,50 м, металевий каркас, дах із полікарбонатного монолітного листа та стінки зі скла триплекс товщиною 8 мм. Це багатошарове травмобезпечне скло, яке при ударі тріскається та утримує скалки. Однак воно ніяким чином не дає прихистку від прильотів.
Нікопольський сайт «Прихист» пише про нинішній тендер:
«У Марганці немає достатньої кількості укриттів. Люди часто переховуються у підвалах старих будинків, де відсутні елементарні умови. Ситуація критична — і саме сюди мали б іти мільйони гривень».
Натомість інші замовники з прифронтових територій замовляють різноманітні укриття. Днями Херсонська ОДА замовила залізобетонні конструкції з важкого бетону для укриття 15 осіб із доставкою та монтажем краном по 376 тис грн. Вони матимуть довжину 4,30 м, ширину 2,35 м і висоту 2,40 м та складатимуться з тамбура й основного приміщення.
А Циркунівська сільрада, від якої близько 12 км до лінії фронту на Харківщині, в квітні замовила первинні мобільні укриття з антидроновим захистом із металевої сітки. Вони складаються з окремих залізобетонних захисних екранів, що встановлюються за короткий час зі спеціальних конструкцій. Ціни від 184 тис грн до 662 тис грн залежно від площі.
Тендерів щодо звичайних зупинок зараз небагато. Торік «Київпастранс» замовляв сучасні павільйони очікування, які мали металевий каркас, стінки зі скла, дах зі скла триплексу, лавку, підлогу і фундамент. Менші довжиною 4 м коштували 277 тис грн, а більші довжиною 6 м – 316 тис грн.
Ціна зупинок 370 тисяч гривень відповідає ціни квартир у невеликих містах України. Наприклад, в прифронтовому Марганці зараз можна купити квартири по ціні від 100 тисяч гривень, і по ціні зупинки можна придбати навіть трикімнатну. Але так само дешево можна знайти житло і в глибоко тилових містах України. Наприклад, у Жмеринці на Вінничині продають однокімнатну квартиру за 320 тисяч гривень.
Місцева підприємниця Євгенія Чорна зареєстрована давно. Однак у березні отримала єдині державні підряди КП «Комбінат комунальних послуг» щодо металевих виробів на 29 тис грн і КП «Марганецька центральна міська лікарня» щодо металевих дверей вартістю 23 тис грн.
Читайте по темі: Окупанти завдали авіаудару по Запорізькій області: є поранений
Анна Сорока, Юрій Ніколов, «Наші гроші»
Читайте по темі:










Коментарі:
comments powered by Disqus

















