Як прокурор Вінніков незаконно заволодів понад 4 млн грн підприємця, витратив їх на відпочинок і уникнув відповідальності
Журналісти розбиралися у дивній прокурорській історії, як один прокурор вів справу щодо можливих зловживань на закупівлях дефібриляторів та вилучив під час обшуку у підприємця, фігуранта справи, більш ніж 4 млн грн особистих коштів.
Згодом ці кошти арештували за рішенням суду. А потім готівка зникла. Нібито прокурор забрав гроші собі "для відпочинку" та залишив роботу в прокуратурі. Через деякий час прокурора затримали. Проте Печерський райсуд, а згодом і Київський апеляційний суд залишили його на свободі.
Прокурор, що підозрюється у заволодінні чужими коштами - з Голосіївської окружної прокуратури міста Києва – Володимир Вінніков (його батько - Микола також є діючим працівником прокуратури).
Постраждалий підприємець - власник ТОВ "Адвансед Медтехнолоджі" Олександр Міхновець.
За що у підприємця "арештували" гроші?
Читайте по темі: Родина посадовця з Головного слідчого управління ДБР проживає в будинку вартістю 14,5 мільйона гривень, хоча в декларації вказана сума втричі менша
У травні 2021 року було відкрито кримінальне провадження через можливу розтрату на закупівлях Державного агентства інфраструктурних проєктів України.
Мова йшла про кілька тендерів на закупівлю наборів першої медичної допомоги (укладка медична для аварійно-рятувального розрахунку), що Державне агентство придбало у 2020 році по програмі уряду щодо підвищення рівня безпеки дорожнього руху у ТОВ "Фармєдіс".
Зокрема у квітні 2020 закупили 303 комплекта на 60,26 млн грн по 198 908 грн/одиниця, у жовтні - 200 комплектів за 39,79 млн грн по 198 982 грн/одиниця.
Як йдеться в тексті судової ухвали по справі, очікувану вартість закупівлі визначали в Управлінні організації медичного забезпечення, медико-біологічного захисту та охорони праці ДСНС України на рівні 200 000 грн/одна укладка медична, у тому числі вартість дефібрилятора автоматичного складала 166 570 грн.
Водночас, згідно висновку судово-товарознавчої експертизи, загальна ринкова вартість однієї такої укладки медичної для аварійно-рятувального розрахунку, що закуповувало Держагенство у "Фармєдіс", була більш ніж двічі меншою - 71 910 грн.
За висновком Державної податкової служби, ймовірна розтрата коштів на закупівлі могла складати 58,25 млн грн.
Згідно тендерній пропозиції переможець аукціону "Фармєдіс" мав закупити дефібрилятори CORPULS AED (повністю автоматичні) виробництва німецької компанії GS Elektromedizinische у фірми "Медінова". Натомість купляв у іншої фірми, та - через низку фірм-посередників
Прокуратура встановила, що "Фармєдіс" закупив 347 дефібрилятори у ТОВ "Адвансед Медтехнолоджі" та 156 штук у ТОВ "РЕАЛТОН" по 132, 29 тис грн/одиниця.
А вже "Адвансед Медтехнолоджі" закуповував їх у "Медінова" (147 шт за 15 921 523 грн) та ТОВ "РІМЕД" - 200 шт по 118, 65 тис грн/шт.
ТОВ "МЕДІНОВА" завезло в Україну 147 дефібриляторів, що закупило у канадської фірми JUSTACO Ltd. за 397 782 євро (по 2 706 євро за шт.), митна вартість складала 13 149 576,99 грн (89 452,9 грн/ шт).
Читайте по темі: Син затриманої голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи звільнився з посади очільника обласного Пенсійного фонду
ТОВ "РІМЕД" поставило в Україну такі ж 200 одиниць дефібриляторів від словацької фірми OPTIMUM SK за 541 200 євро (по 2 706 євро за шт.), митна вартість складала 91 341,8 грн/ одиниця.
ТОВ "РЕАЛТОН" поставило в Україну 156 дефібриляторів від OPTIMUM SK 422 136 євро (по 2 706 євро за шт.), митна вартість складала 89 903,7 грн/ одиниця.
В свою чергу безпосередньо у німецького виробника GS Elektromedizinische закуповували апарати канадська JUSTACO Ltd та словацька OPTIMUM SK.
За даними прокуратури, вище зазначений довгий ланцюг фірм – посередників, що пов`язані між собою (за інформацією правоохоронців, зареєстрованих за однією адресою, що мають спільних директорів та засновників тощо) відбувся для штучного завищення закупівельних цін.
У липні 2021 року Голосіївська окружна прокуратура Києва звернулась у райсуд Києва для дозволу провести обшук по цій справі у засновника та директора ТОВ "Адвансед Медтехнолоджі" Олександра Міхновця.
В процесі обшуку у Міхновця було вилучено телефон та готівкові кошти, зокрема 101 250 євро та 190 500 грн.
Згодом на ці кошти в жовтні 2021 року за клопотанням прокурора Віннікова наклав арешт Голосіївський райсуд.
Прокурор відпочив на арештовані гроші
Проте на відповідальне зберігання кошти не потрапили, прокурор Володимир Вінніков, що здійснював нагляд у кримінальному провадженні, просто "забрав їх собі", повідомило в червні цього року Державне бюро розслідувань.
Вінніков перестав ходити на роботу в прокуратуру та не з’являвся за адресою, що раніше зазначав як постійне місце проживання.
Згодом його затримали, але відпустили за рішенням Печерського райсуду під особисте зобов’язання. Незважаючи на те, що Вінніков підозрюється у зловживанні службовим становищем при заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).
Справа Віннікова вдруге публічно "всплила" 12 вересня, коли Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Печерського райсуду, не став застосовувати до прокурора, що "загубив" більше 4 млн грн, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зараз Вінніков перебуває на свободі, втім питання куди зникли гроші Олександра Міхновця лишається відкритим.
Як зазначається на сайті громадського руху "Маніфест 42", під час обшуку Вінніков заявляв, що має намір витратити кошти Міхновця для власного відпочинку. І що це навіть зафіксовано у протоколі обшуку.
"Для порівняння, у резонансній справі Ігоря Мазепи (ред.засновника інвесткомпанії Concorde Capital) при підозрі в завданні збитків на 7 млн гривень за наполяганням прокуратури підприємець потрапив у СІЗО, а сума застави становила 700 млн гривень", - йдеться в повідомленні "Маніфест 42".
За інформацією підприємців, рішення відпустити Віннікова під особисте зобовʼязання суд прийняв за "ініціативою Офісу Генерального прокурора", де працює батько Володимира Віннікова, Микола. Він є працівником Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора України.
Батько Вінникова не відсторонений від прокурорської посади.
Автор: